Yhteystiedot

PIIRIHALLITUS  2019

Työvaliokunta:
Pirkko Oksa                               puheenjohtaja

puh. 040 553 9901, pirkko.h.oksa@gmail.com

Toimelankaari 9 F 11, 33880 Lempäälä


Reino Seesvuori                       varapj.

puh. 044 558 4799, reino.seesvuori@tpnet.fi

Mustalahdenkatu 20 D 188, 33210 Tampere


Leena Paananen                       sihteeri

puh. 040 760 6813, leena.paananen@pp4.inet.fi

Rantatie 2 As. 9, 37830 Akaa


Sirpa Nurmi                               taloudenhoitaja

puh. 040 041 6750, sirpa.nurmi64@gmail.com

Lindforsinkatu 23 A 10, 33720 Tampere


Tuula Gröhn                              tarjoiluvastaava

puh. 040 594 0214, tuula.grohn43@gmail.com

Sienipolku 2, 37550 Lempäälä

                                                   

Terttu Virtanen                        tiedottaja

puh. 050 375 2439, terttumarja@gmail.com

 Karhumäentie 12 S 166, 33880 Lempäälä

 

Hilkka Heinonen                       opintovastaava

puh. 040 506 7826, hilkka.heinonen42@gmail.com  

Kirkkokankaantie 3 C 9, 37800 Akaa

 

VARSINAISET JÄSENET:                          
Reino Seesvuori  Ety  
ety@tpnet.fi                  
Mustanlahdenkatu 20 D 188, 33210 Tre      
puh. 044 558 4799, reino.seesvuori@tpnet.fi

Tarja Käpylä Mansen Es.
Kivisillankatu 10, 33610 Tampere
puh. 040 764 6835, tarjar.kapyla@gmail.com

Tuula Gröhn Tampereen Seudun Es.             
Sienipolku 22, 37550 Lempäälä                     
puh. 040 594 0214, tuula.grohn43@gmail.com

Erkki Törmä Kurun Es..
Leppäjärventie 3, 34500 Kuru
puh. 040 416 9970,
erkki.torma@phpoint.fi

Lasse Mäkinen Lempäälän Es.
Tampereentie 480, 33880 Lempäälä
puh. 0400 727 898,
mjalmakinen@gmail.com

Helena Pulkkinen Pirkkalan Es..
Kirkkokatu 16 D 17, 33950 Pirkkala
puh. 0400 715660,
helena.pulkkinen@pp5.inet.fi

Pirkko-Liisa Kovanen Juupajoen Es.
Kankaalankuja 49, 41520 Hankasalmi
puh. 046 940 3633,
jjelakkeensaajat@gmail.com

Keijo Lepistö Mäntän Es.
Hallituskatu 16 A 12, 35800 Mänttä
puh. 040 573 8460
keijo.lepisto@gmail.com

Tarja Reunanen Toijalan Es.
Kurkelantie 5 As. 7, 37800 Akaa
puh. 040 579 1070,
tarja-reunanen@pp.inet.fi

Reino Sivonen Vammalan Es.
Saarikatu 4 B 15, 38200 Sastamala
puh. 050 384 9955, reino.sivonen@kopteri.net

Kaija Pulkkinen Ikaalisten Es.
Rahkolankuja 18 A 6, 39500 Ikaalinen
puh.050 527 6643, kaija.pulkkinen.kp@gmail.com

 Salme Lehtonen Ruoveden Es
 Ruovedentie 90, 34600 Ruovesi
 puh.0400 463 836, salme.lehtonen@luukku.com

VARAJÄSENET:

Mattias Koivisto Hervannan Es.
Arkkitehdinkatu 7 G 21, 33720 Tampere
040 126 4500, mattias.koivisto@gmail.com

Jouko Harju Tampereen Kirjatyönt.Veteraanik
Siivikkalantie 37, 33450 Siivikkala
puh. 050 595 1255, jouko.harju@pp.inet.fi

Pentti Hupanen Valkeakosken Es.
Sointulantie 7 C 25, 37600 Valkeakoski
puh. 040 585 5875, pentti.hupanen@gmail.com

Kari Peltola Ylöjärven Es.
Rotikontie 5 E 6, 33470 Ylöjärvi
puh. 040 828 5756, kari.peltola.@icloud.com

Matti Päivärinta, Nokian Es.
Riihitie 10, 37150 Nokia
puh. 040 0829697, mk.paivarinta@gmail.com

Pertti Mäkinen Kangasalan Es.
Vääränkalliontie 3 As. 26, 36220 Kangasala
puh. 0400 828 429, pertti.makinen@ppc.inet.fi

Raija Vuori Oriveden Es.
Karoliinankuja 6 A 6, 35300 Orivesi
puh. 040 960 5975, rhvuori@tpnet.fi

Teuvo Lehto Kolhon Es.
Uimalantie 4 A 7, 35990 Kolho
puh. 050 308 6248, lehto.irma@phpoint.fi

Anne Mäkinen Viialan Es
Koivistontie 18, 37830 Akaa
puh. 040 775 4954, annemakinen3@gmail.com

Olavi Toivonen Mouhijärven Es
Lampistentie 344, 38420 Sastamala
puh. 0400 774452, o.toivonen@hotmail.fi

Matti Pylväläinen Parkanon Es.
Vienonpolku 5 A 1, 39700 Parkano
puh. 050 371 9346, matti.pylvalainen@elisanet.fi

Juhani Ihainen Virtain Es.
 Kitusentie 10, 34800 Virrat
 puh. 0400 158 847, juhani.ihainen@kotipoint.fi
 

Hallituksen kokouksiin kutsutaan myös puh.joht. niistä yhdistyksistä, joilla ei ole edustajaa hallituksessa: Matti Laurinmäki Satamatie 5, 35700 Vilppula, puh. 040 571 7138, ei sähköpostia
                         

Hallituksen kokouksiin kutsutaan:

 Arja Ojala EKL:n Liittovaltuuston pj.              puh. 050 087 7333, arja.o.ojala@gmail.com
 Mauno Heikkilä piirin toiminnan tarkastaja  puh. 041 502 0326, mauno.heikkila@gmail.com
 Sirpa Nieminen piirin toiminnan tarkastaja   puh. 040 594 4196, sirpa.sirpanieminen@gmail.com