PIIRIHALLITUS  2022

Työvaliokunta:
Tarja Käpylä                                   puheenjohtaja
puh. 040 764 6835,  tarjar.kapyla@gmail.com
Kivisillankatu 10, 33610 Tampere

Merja Tiitinen                               sihteeri
puh. 050 347 7140, merja.tiitinen@gmail.com
Ratinankatu 12 A 11, 33100 Tampere

Tuula Gröhn                                    varapj.,  tarjoiluvastaava
puh. 040 594 0214, tuula.grohn43@gmail.com
Sienipolku 2, 37550 Lempäälä



Matti Päivärinta                                opintovastaava
puh. 040 082 9697,  mk.paivarinta@gmail.com
Riihikatu 10, 37150 Nokia

Erkki Eteläniemi                               taloudenhoitaja
puh. 0400 631 723, erkki.etelaniemi@gmail.com
Kangasalantie 22, 37600 Valkeakoski

Merja Päivärinta                                tiedottaja
puh. 050 368 4735,  p4547@kolumbus.fi
Rataniityntie 8 A 15, 36240 Kangasala



Varsinaiset jäsenet:
Rainer Esko, Tampereen Eläkkeensaajat ETY ry.
Tesomankuja 2 B 15, 33310 Tampere
puh. 040 0515 634, raineresko71@gmail.com

Kari Itkonen Mansen Es.
Polvikatu 7 B 4, 33100 Tampere
puh. 045 163 7456,  kariveikko.itkonen@gmail.com


Tuula Gröhn Tampereen Seudun Es.
Sienipolku 22, 37550 Lempäälä 
puh. 040 594 0214, tuula.grohn43@gmail.com

Erkki Törmä Kurun Es..
Leppäjärventie 3, 34500 Kuru
puh. 040 416 9970, erkki.torma@phpoint.fi

Simo Koivunen, Lempäälän Es
Toimelankaari 8 A 9, 33880 Lempäälä
puh 040 592 1931, simo.koivunen51@gmail.com

Soile Lönnqvist, Pirkkalan Es
Haapatie 37-39 A 33960 Pirkkala
puh. 040 533 1246, soikkeli27@gmail.com

Anita Vihersalo, Juupajoen Es
Koskitie 35, 35500 Korkeakoski
puh 040 588 6555, anita.vihersalo@gmail.com

Tapani Hämäläinen, Mäntän Es.
Länsitie 8 B 14, 35800 Mänttä
puh. 050 344 1963, tapani.haemaelainen@gmail.com

Tarja Reunanen,  Toijalan Es.
Kurkelantie 5 As. 7, 37830 Akaa
puh. 040 579 1070, tarja.reunanen@pp.inet.fi

Paula Mattila, Vammalan  Es
Melartininkatu 7 A 18, 38200 Sastamala
puh. 040 752 7445, paula45mattila@gmail.com

Heli Moberg, Ikaalisten Es.
Mäntyrinne 1 F, 39500 Ikaalinen
puh. 040 823 5718, moberg.heli@gmail.com

Salme Lehtonen Ruoveden Es
Ruovedentie 90, 34600 Ruovesi
puh. 0400 463 836, salme.lehtonen@luukku.com

Varajäsenet:
⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Anneli Pentti Hervannan Es.
Parkanonkatu 11 C 18, 33720 Tampere
puh. 050 379 3723,  annelim.pentti@gmail.com

Jouko Harju Tampereen Kirjatyönt.Veteraanik
Siivikkalantie 37, 33450 Siivikkala
puh. 050 595 1255,  jouko.harju@pp.inet.fi

Pentti Hupanen, Valkeakosken  Es.
Sointulantie 7 C 25, 37600 Valkeakoski
puh. 040 585 5875, pentti.hupanen@gmail.com

Tarja Halme Eläkkeensaajien Ylöjärven yhdistys
Muurainkorventie 3 A 5, 34130 Ylöjärvi
puh 050 384 7835, tarja.halme.pj@gmail.com

Matti Päivärinta, Nokian Es.
Riihitie 10, 37150 Nokia
puh. 040 082 9697, mk.paivarinta@gmail.com

Merja Päivärinta, Kangasalan Es
Rataniityntie 8 A 15, 36240 Kangasala
puh. 050 368 4735, p4547@kolumbus.fi

Raija Vuori Oriveden Es.
Karoliinankuja 6 A 6, 35300 Orivesi
puh. 040 960 5975, rhvuori@tpnet.fi

Teuvo Lehto Kolhon Es.
Uimalantie 4 A 7, 35990 Kolho
puh. 050 308 6248, lehto.irma@phpoint.fi

Anne Mäkinen, Viialan Es.
Koivistontie 18,, 37830 Akaa
puh. 040 775 4954, annemakinen3@gmail.com

Pentti  Salonen, Mouhijärven Es
Vainiontie 3 as 5, 38460 Sastamala
puh. 0400 829 593, p.salonen49@gmail.com

Jouko Matula, Parkanon Es.
Huimalankatu 12 as. 3, 39700 Parkano
puh. 040 063 7547, jouko.matula@gmail.com

Juhani Ihainen, Virtain Es.
Kitusentie 10, 34800 Virrat
puh. 040 0158 847, juhani.ihainen@kotipoint.fi

Hallituksen kokouksiin kutsutaan:

Arja Ojala Edunvalvontatoimik. vetäjä,              puh. 050 087 7333, arja.o.ojala@gmail.com
Sirkka Lumme piirin toiminnan tarkastaja          puh. 040 070 4181, sirkka.lumme@gmail.com
Sirpa Nieminen piirin toiminnan tarkastaja       puh. 040 594 4196, sirpa.sirpanieminen@gmail.com


Yhteydenotto *